Zgodnie z polskim prawem zbiorniki o pojemności do 10 m3 nie wymagają żadnego pozwolenia z urzędu.

Standardowy czas realizacji z reguły wynosi mniej niż tydzień..

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie w kwestii przygotowania wykopu. Czasami nie wystarczy zagłębienie zbiornika o standardowe pół metra w ziemi. Niekiedy trzeba to zrobić głębiej, lub płycej. Dlatego, zawsze pytamy naszych klientów, o dwie kwestie techniczne:

-ile centymetrów od poziomu gruntu przy budynku znajduje się wyjście rury kanalizacyjnej?

- jaka jest odległość budynku od planowanego miejsca umiejscowienia zbiornika?

Nasz konsultant doradzi Państwu wówczas, jakie mają być dokładne wymiary wykopy, aby rura zgrała się z wlotem w zbiorniku, by wykorzystać pojemność szamba w 100%.

 

Jeśli zdecydują się Państwo na przygotowanie wykopu przez naszą firmę, to o wszystko zatroszczymy się sami już na miejscu.

Betonowa przegroda umieszczana w środku zbiornika, służy do rozdziału nieczystości o dużej gęstości, zbierających się w pierwszej komorze, od nieczystości rzadszych, których nadmiar przelewa się przez przegrodę do drugiej komory. Następnie ścieki rzadsze, można rozcieńczyć (tabletkami lub saszetkami z bakteriami) i za pomocą rury drenażowej ich nadmiar samoistnie odprowadzać kilkanaście metrów od szamba bezpośrednio w glebę. Dzięki temu, zaoszczędzi się na przyjeździe wozu asenizacyjnego. Więc, jeśli są ku temu rozwiązaniu chęci i odpowiednie warunki (tj. duża działka, gleby lekkie, piaszczyste, niski stan wód gruntowych itp.), to można pomyśleć o tym rozwiązaniu.